Wyjazdy i bilety na Wimbledon

Oficjalna nazwa: The Championships

Miejsce rozgrywek: All England Lawn Tennis and Croquet Club

Korty: Kort Centralny (kort główny), Kort nr 1 (drugi kort)

Rodzaje rozgrywek: mężczyźni, kobiety, debel męski, debel żeński, mikst

Zwycięzcy i gwiazdy: Roger Federer, Novak Djokovic, Adny Murray

Zamów bilety lub wyjazdzapytaj o ofertębilety@trend-sport.pl │ (+48) 534 798 694

Dowiedz się:

  • Jak kupić bilety na Wimbledon?
  • Gdzie kupić bilety na Wimbledon?
  • Jaka jest cena biletu na Wimbledon?
  • Ile kosztuje wyjazd na Wimbledon?
  • Jak zorganizować wyjazd Wimbledon?

Organizujemy wyjazdy na Wimbledon dla grup zorganizowanych oraz wyjazdy indywidualne. Możesz wybrać się z nami na turniej Wimbledon m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Rzeszowa, Katowic, Olsztyna, Trójmiasta i innych.

Aby zakupić bilet na Wimbledon wystarczy napisać do nas wiadomość email lub zadzwonić. Konsultant udzieli wyczerpujących informacji i poinformuje o dostępności oraz sposobie dostarczenia biletów.

Ceny biletów na Wimbledon w nominale zaczynają się od około 100 GBP, jednak chętni zobaczyć najważniejsze mecze na głównych kortach muszą liczyć się z ceną o wiele wyższą.

Zorganizowany wyjazd na Wimbledon to dodatkowy koszt przelotów, zakwaterowania, ale także możliwość zwiedzenia dodatkowych atrakcji, zapewnienie transferów czy biletów na inne wydarzenia w Londynie i nie tylko.

Żeby zorganizować wyjazd na Wimbledon wystarczy wysłać do nas maila lub zadzwonić, a doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Rys historyczny: pierwszy turniej singla mężczyzn na kortach Wimbledonu rozegrano w 1877 roku. W 1884 roku do rozgrywek dołączono zawody indywidualne pan oraz męski debel, a gra mieszana oraz debel pan zainaugurował na Wimbledonie w 1914 roku. Turniej tradycyjnie rozgrywane jest corocznie na przełomie czerwca i lipca i jest trzecim w kolejności turniejem Wielkiego Szlema w sezonie. Turniej zaczyna się w ostatni poniedziałek czerwca i trwa przez dwa tygodnie. Ostatniej niedzieli rozgrywany jest mecz finałowy mężczyzn, a pierwsza niedziela turnieju pozostaje tradycyjnie dniem wolnym. Wimbledon jest jedynym turniejem podczas którego zawodnicy zobowiązani są występować w białych strojach.

Dojazd: na korty Wimbledonu bardzo łatwo dostać się przy pomocy zieloną linią metra (District Line). Stacjami docelowymi będą Southfields lub Wimbledon, z których niezbędny będzie spacer odpowiednio około 15 i 20 minutowy. Ze stacji Wimbledon podczas rozgrywania turnieju kursują specjalne autobusy dla udających się na korty (przejazdy są płatne). Na stację Wimbledon dojechać można również pociągiem ze stacji Waterlo, warto sprawdzić rozkłady i korzystać również z połączeń dalekobieżnych obejmujących w swym rozkładzie przystanek Wimbledon Station. Przy obiektach Wimbledonu znajduje się również przystanek tramwajowy, podróż tramwajem z południowego Londynu zajmie około 26 minut, a stacja początkowa to Eest Croydon.

Zwiedzanie (dostępne opcje): muzeum All England Lawn Tennis and Croquet Club otwarte jest cały rok z pojedynczymi wyjątkami w okresie jesienno zimowym. Podczas rozgrywania turnieju dostęp do Muzeum mają jedynie posiadacze biletów na mecze. Posiadacze biletów do muzeum uprawnieni są również do krótkiego zwiedzania kortu centralnego z przewodnikiem. Możliwe jest również zorganizowanie półtoragodzinnego touru obejmującego poza wizytą na kortach również zwiedzanie szatni zawodników, centrum prasowego itp.

Rodzaje biletów: na mecze Wimbledonu dostępne są bilety jednodniowe obejmujące mecze rozgrywane na konkretnym korcie. Dostęp do kortów bocznych jest również płatny. Poza biletami gwarantującymi jedynie miejsce na korcie dostępne są pakiety VIP obejmujące możliwość korzystania z prywatnych lóż, czy przestrzeni. Jest to znakomita okazja aby podczas niezapomnianego przez cały dzień wizyty na kortach wraz ze swoimi klientami spróbować tradycyjnych wimbledońskich truskawek z bitą śmietaną czy innych specjałów szefa kuchni.

Bilety na turniej: bilety na Wimbledon dostarczane są pod wskazany adres do hotelu na dzień przed meczem. W niektórych przypadkach istnieje możliwość dostarczenia biletów do Polski.

Zajmujemy się pełną obsługą wyjazdów: noclegi, transport, bilety lotnicze, opieka pilotów, organizacja wycieczek i przewodników, kompleksowa organizacja wyjazdów dla firm.

Inne polecane turnieje:

Skontaktuj się z nami aby zorganizować wyjazdy i kupić bilety na Wimbledon:

Zamów bilety lub wyjazdzapytaj o ofertębilety@trend-sport.pl │ (+48) 534 798 694